Før kampen mot Lillehammer

Publisert: 3 min lesing

Stjernen har tre bortekamper på rad på to uker, hvor den første går av stabelen i kveld. Byens iskrigere har reist til Eidsiva Arena for å måle krefter mot Lillehammer.

Lillehammer - Stjernen
📍Eidsiva Arena
🕐18:30
🏒EHL 

Kveldens motstander
Lillehammer ligger på åttendeplass etter fem spilte kamper, og har sanket tre poeng hittil. De står med to seire mot Narvik og Stjernen og tre tap mot Ringerike, Nidaros og Frisk Asker. Grunnet økonomisk trøbbel, så startet lillehamringene med tre minuspoeng denne sesongen, derfor står de med tre poeng til tross for to seire etter ordinær tid. På skadefronten stod Robin Soudsky og Emil Nyhus over forrige kamp mot Narvik, men det er i skrivende stund usikkert om de blir spilleklare til kveldens kamp mot Stjernen. På overgangsfronten har det vært stille, med unntak av at Joachim Engesveen har slått følge med Jonathan Hafsmoe til Pee Dee IceCats i SPHL (Southern Professional Hockey League). Lillehammer måtte grave dypt i forrige runde mot Narvik i Nordkraft Arena, men sikret til slutt seieren 5-3 hvor blant annet tidligere Stjernen-spiller Vetle Salsten scoret sitt første mål for sesongen. Det er viktig å ikke se seg blind på tabellen foran kveldens kamp, da Lillehammer er et skøytesterkt og hardtarbeidende lag som spiller tålmodig og oppofrende hockey. 

Tidligere møter
Stjernen og Lillehammer har møtt hverandre en gang så langt denne sesongen. Oscar Öhman og Theodor Steen-Gulbrandsen scoret for Stjernen, men Lillehammer vant til slutt med 2-3 i Stjernehallen.  

Status Stjernen
Stjernen ligger på fjerdeplass etter seks spilte kamper, og har sanket ni poeng hittil. De røde står med tre seire mot Narvik, Stavanger Oilers og Ringerike og tre tap mot Lillehammer, Vålerenga og Frisk Asker. På skadefronten stod Victor Öhman, William Kuisma, Emil Buskoven, Leo Brandbu Andersen og Didrik Utter over forrige kamp, og det varierer mellom ytterligere fire til åtte uker på sidelinjen for disse - nærmest er Emil Buskoven som regnes å være tilbake i månedsskiftet oktober/november. På overgangsfronten har det vært stille, med unntak av at Jonathan Hafsmoe har slått følge med Lillehammers Joachim Engesveen til Pee Dee IceCats i SPHL (Southern Professional Hockey League). Byens iskrigere tok et spillermøte etter to svake hjemmekamper mot Vålerenga og Frisk Asker, hvor både trenere og spillere forhåpentligvis fikk renset luften, som innebærer et revansjesugent Stjernen som entrer isen i Eidsiva Arena i kveld som ivrer etter å vise at arbeidsmoralen, fandenivoldskheten og hjertet for klubb og drakt så absolutt er på plass. 

Følg med på sosiale medier utover ettermiddagen for line-ups! 

Statistikk for sesongen 26/27  

Poengkongen:
Stjernen: Joakim Aarseth Opsahl 9 poeng (4 + 5) 
Lillehammer: Tre spillere med 5 poeng hver 

Utvisninger: 
Stjernen: Joakim Aarseth Opsahl og Theodor Steen-Gulbrandsen 6 minutter hver 
Lillehammer: Robin Soudsky 27 minutter 

Overtall: 
Stjernen: 10% 
Lillehammer: 0% 

Undertall: 
Stjernen: 95,5% 
Lillehammer: 84
6%
 

Målvakter: 
Stjernen: Faustas Nauseda 81,7% / Laban Byrkjeland 90,1% 
Lillehammer: Albin Mörck 90% / Niilo Halonen 88,9% 

Følg kampen:
-Se kampen på TV2 Play. Kampstart kl 18:30!
-Vi oppdaterer fra oppgjøret på Twitter og Instagram. - stjernenalag
-Live statistikk finner du på HockeyLive. 

 

Stjernen Media