Seier i serieåpningen

Vant 3-2 mot LIK

Stjernen åpnet på best mulig måte da de slo Lillehammer 3-2 i Stjernehallen i kveld.

1101 tilskuere var i kveld vitne til en meget spennende, tett og fartsfylt hockeymatch i Sternehallen. Foran sesongen har vi hørt trener Magnus Sundquist fortelle om en bra gjeng med "vinnerskaller" og god moral, og i kveld viste de seg frem fra sin beste side.

Lillehammer hadde mest puck, men det var Stjernen som var først frempå i målprotokollen. Johan Skinnars jobbet opp en løs puck midtveis i den første perioden og gjorde ingen feil alene med Lillehammers keeper da han satte inn sesongens første Stjernenmål. Ledelsen holdt til pause, til tross for trykk fra gjestene spesielt i overtall mot slutten av perioden.

Lillehammer utliknet ledelsen tidlig i den andre perioden, før Henrik Blomman Blomqvist igjen ga Stjernen ledelsen. Lillehammers Dan Fredrik Nygård fikk 2+2 minutter midtveis i perioden, og da Stjernen endelig fikk etablert seg i powerplay fikk Blomqvist kjempetreff til ellevill jubel fra tribunene.

I den tredje perioden utliknet Lillehammer nok en gang, og var farlig nære å ta ledelsen ved flere anledninger. Blant annet gjorde Pål Grotnes en utrolig dobbeltredning som må sies å være matchvinnende for Stjernen.
Men, Sundquists menn fortsatte å vise frem vinnerskaller og moral, og unggutten Mikael Stenersen ble dagens helt da han snaue to minutter før slutt banket inn 3-2 i sin Getligadebut for Stjernen.

Skuddstatistikk: 23-33 (6-10, 9-12, 8-11)

Fullstendig matchfakta finner du på poinststreak.com

Kampoppsett: Stjernen - Lillehammer

Mål hjemmelag: 3

Mål bortelag: 2

Pauseresultat: 1-0, 1-1, 1-1

En for-each-løkke for eventuelle fritekst editorer instanser