Unggutta viste muskler mot Sparta

Publisert:

#STJ-SPA

I det siste har Stjernen holdt det gående på små marginer, en god del spillere er ute med skade og det trigger laget selvfølgelig i sin helhet. Vi viste god lagmoral hjemme sist mot Frisk Asker og vant, men på borteis mot Storhamar om Tirsdag tapte vi. Da Sparta ankom Stjernehallen i kveld var det flere unggutter som fikk sjansjen fra start og en av dem var Stian Nybraaten Hansen.

Vi starter i 1.Periode, en periode som egentlig ender ingen steder. Begge lag kommer smått til sjanser, men stort mer blir det ikke. Seks 2 minuttere fordelt likt på begge lag skulle øke mulighetene, men ingen av lagene får satt pucken i mål og det ender 0-0 etter de første 20. Skuddene taler for seg selv 6-8 favør gjestene. En forholdsvis stille periode.

Midtperioden derimot var helt noe annet, Stjernen starter perioden i powerplay og da er det andre saker som skjer. Etter kun 50 sekunder er Bröms foran mål og setter pucken etter en retur Ward må gi. 1-0 til hjemmelaget! Så tok Sparta mer og mer over, og 4 minutter spilt i andre periode er det Tommy Kristiansen som reduserer for gjestene. 1-1 og vi er like langt. Men det skulle komme mer fra bortelaget, og gjestenes gullhjelm Quenneville har scoret før og gjør det igjen. Han gir ledelsen til Sparta på tiden 28.08. Det begynner å se vanskelig ut for hjemmelaget, men Stjernen har gitt Stian Nybraaten muligheten fra start. Stjernen vinner droppen i offensiv sone, der står banens beste denne kvelden Nybraaten og legger avgårde et «rapt skudd» som går rett i krysset! Det er 2-2 i Stjernehallen. Tid 30.55. Da øyner Stjernen muligheten ikke bare én gang, men to ganger. Christoffer Larssen Berger øker til 3-2 før Kauppila går alene igjennom sonen og legger til 4-2 før andre periode er ferdig. En spinnvill periode hvor gutta virkelig viste seg frem fra sin beste side. Skuddene midtveis: 21-20

Siste periode skal unnagjøres og her blir det spenning langt ut perioden. Vi spiller tidvis veldig deffensiv hockey, og Sparta er farlige foran mål. Men vi må 10 minutter ut i perioden før neste mål kommer. Det er bortelagets Nilsen som reduserer og det står 4-3. Sparta har ikke gitt opp kampen enda, men da sier Lindblad stopp. Vi kjemper om pucken på Spartas blå, Larssen Berger er litt heldig og dyktig når han sender pucken til Lindblad som kommer alene mot Ward. Lindblad gjør ingen feil og setter 5-3 til hjemmelaget. Tid 54.53. Da slipper publikum jubelen løs og skjønner nå at Stjernen har vunnet, det er trampeklapp de siste 2-3 minuttene. Fantastisk stemning i hallen og bedre blir det når Hallstrøm får kreditert sitt mål, på tiden 59.59! 6-3 i Stjernehallen og vi tar 3 utrolig deilige poeng.

Skudd: 25-32

BB Sparta – #8 Quenneville

BB Stjernen – #91 Nybraaten Hansen

Marius Finsrud