Trenerteamet klart!
Publisert: 1 min lesing

Vi er glade for endelig å kunne presentere trenerteamet for kommende sesong. Kontinuitet, erfaring og kompetanse er sentrale stikkord. Samtidig retter klubben blikket fremover mot en ny epoke i Arena Fredrikstad.
–Vi forventer betydelig vekst i Stjernen UNG, og ønsker derfor å styrke utviklingsarbeidet inn mot A-laget, sier daglig leder Stian Enghaug.
Lasse Fjeldstad fortsetter som hovedtrener og tar med seg verdifull erfaring inn i en ny sesong. Med seg får han Filip Gunnarsson, som viderefører sin rolle som både sportssjef og hjelpetrener – en nøkkelposisjon i arbeidet med å utvikle laget både på kort og lang sikt.
Bjørge Josefsen fortsetter sitt solide arbeid med å utvikle målvaktene, mens Sander Rønnild går løs på nok en sesong som fystrener.
Trenerteamet styrkes også med René Hansen, som blir en viktig ressurs inn i gruppen. Han vil ha et særlig ansvar for utviklingen av klubbens yngre spillere, og skal fungere som et sentralt bindeledd mellom U18, U20, Wang og A-laget. I tillegg vil han inngå i rollen som hjelpetrener.
–Med Arena Fredrikstad i sikte forventer vi stor vekst i Stjernen UNG de kommende årene. Da er det avgjørende å styrke arbeidet med våre unge spillere. Vi har nå fått på plass et solid trenerteam, og jeg ser frem til en ny sesong preget av utvikling, hardt arbeid og gode opplevelser på isen, avslutter Enghaug.